alarm kontrol merkezi

Alarm izleme merkezi

Alarm Kontrol Merkezi; kendisine bağlı abonelere ait panellerin 7 gün 24 saat elektronik ortamda,tam donanımlı bilgisayarlar ve profesyoneller tarafından takip edilip güvenlik çemberine alınmasıdır.

Alarm kontrol merkezi nedir?

T.C. İçişleri Bakanlığının 5188 sayılı kanunun ilgili maddeleri uyarınca kurulmuş, emniyet birimleri ile koordineli çalışan, resmi makamlar tarafından sürekli denetlenebilen, T.C. içişleri bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş bir kuruluştur. Abonelerin bilgi ve belgelerinin gizli tutulduğu bu merkezdeki tüm çalışanlar güvenlik soruşturulmasından geçmiş olup Emniyet Müdürlüğüne gerekli bildirimleri yapılarak göreve başlamışlardır.

Nasıl çalışır?

Güvenlik panelleri, kendilerine kablolu yada kablosuz olarak irtibatlandırılmış farklı tip ve özellikteki detektörlerden (hareket,duman darbe vb.) aldıkları sinyalleri sabit telefon hattı ya da GSM+GPRS modül vasıtasıyla, farklı haberleşme formatlarında Alarm Kontrol Merkezindeki alıcılara (receiver) iletir.Alıcılara bağlı bilgisayarlarda çözümlenen bu sinyaller AKM operatörleri tarafından ilgili kurum yada kişilere bildirilir.

Sipariş hattı

Email:
info@cesguvenlik.com

Sabit:
+90 (282) 726 0 237

Cep:
+90 (544) 726 0 237